pracowite dni przed CQ WW DX Contestem :-))))

Witam !

Prace powoli ale stopniowo i  systematycznie posuwają się do przodu ;-)))
We wtorek zgodnie z ustaleniami przewiesiliśmy W3DZZ wyżej nad górny wał. Przy maszcie na dolnym wale postawiliśmy GP. Było nas sporo, tak więc prace szły sprawnie ;-)))  Pomiary wykazały interesujące wyniki zarówno dla wiszącej nad prawym majdanem delty jak i dla W3DZZ oraz postawionego GP.  Dane są lepsze niż się początkowo spodziewaliśmy ;-)))  Dolne pasma – 1,8 MHz, 3,5 MHz , 7 MHz obsadzone bardzo dobrze i ciekawie (SWR  – nie mylić z Piotrem SP2SWR, który był również i dokonywał pomiarów – w granicach 1: 1,2 – delta i W3DZZ), 14 i 28 MHz na GP – odczyt  SWR 1:1,2).
W piątek popołudniu montujemy na górnym wale na rotorze YAESU G-450XL  Hexbeama, który pokryje nam pasma 14 – 21 – 28 MHz. Tak więc antenowo będziemy nieźle przygotowani ;-))))
W dniu dzisiejszym, tj. w środę w godzinach popołudniowych we wcześniej przygotowanej przez Waldka SP2EUI skrzyni radiostacji zainstalowaliśmy klubowy sprzęt, czyli Kenwooda TS 480 sat. Podłączyliśmy anteny i BAJKA !!!!  Bardzo niskie poziomy zakłóceń i szumów, fajny odbiór. Na zawody przybędzie trochę konkurencyjnego sprzętu firmy Icom i Elecraft. Może zawita jakieś YAESU tak więc będzie pełny przegląd możliwości sprzętowych. Będzie czego posłuchać i na czym popracować ;-))))
Na koniec kilka zdjęć z prac montażowych – zdjęcia wykonywane telefonami komórkowymi w warunkach ograniczonej widoczności, bo i pora była już późna  – tak się wszyscy przygotowali do pracy, że nikt nie zabrał aparatu fotograficznego, żeby zarchiwizować wykonywane prace.

A Hexbeam czeka na nas w piątek z utęsknieniem,

pozdrawiam Mariusz bnm