23 X. – prace klubowe oraz przygotowania do CQ WW DX Contest 2018

Andrzej SQ2RCB w dalszym ciągu pracuje przy przesłonie – efekt praktyczny i wizualny SUPER !!! W przerwach przy przesłonie dokończył montaż zestawu 4 wentylatorów (zasilanych z paneli solarnych) ) w pomieszczeniu radiostacji oraz przygotował i pomalował kolejne biurko warsztatowo- labolatoryjne.

Jak już wcześniej wspominałem zamierzamy w tym roku wystartować pod znakiem klubowym w październikowym CQ WW DX Conteście. W trakcie ostatniego spotkania klubowego ustaliliśmy zmiany operatorskie oraz zabezpieczenie logistyczne zawodów.
W zawodach pod znakiem klubowym wystartują: SP2PR, SP2MJH, SP2KJH, SP2GR, SP2HSA, SQ2BNM, SQ2CFV. Oczywiście nad całą logistyką czuwać będą : Andrzej SQ2RCB, Waldek SQ5CZN i Piotr SQ2CFV.

Znajdzie się również miejsce dla wszystkich chętnych do pomocy w czasie zawodów.

Postanowiliśmy, że poszczególne ekipy operatorskie będą pracowały w 4 – 5 godzinnych interwałach. Tradycyjnie startujemy w kategorii MULTI – ONE LOW POWER.. Rozpoczynamy o godz. 02.00 LT w sobotę 27 października, kończymy o 00.59 LT w poniedziałek 29.10.2018. Zawody trwają 48 godzin, podczas których w naszej strefie czasowej przechodzimy z czasu letniego na zimowy ;-)))).

W piątek w godzinach popołudniowych (silną ekipą w składzie :Waldek SP2EUI, Janusz SP2JKH, Waldek SQ5CZN, Sławek SP2HSA, Mariusz SQ2BNM) rozwieszamy
i stawiamy ostatnie anteny, które chcemy używać w zawodach (Long Wire, Hex Beam, może coś jeszcze ). Sterowanie rotorami sprawdzone, panele solarne i agregat (na wszelki wypadek ;-))) ) przygotowane.

Drewno do palenia w piecach zgromadzone.

Co najważniejsze – ekipy przygotowane do pracy !!!!

Jak propagacja dopisze to spróbujemy poprawić ubiegłoroczny wynik – zaliczone przez komisję zawodów 699 QSO i 273540 pkt., co dało nam w kategorii MULTI-ONE LP:

Poland Europe World
Rank 1 18 33

W końcu trzeba podnosić poprzeczkę i wytyczać sobie nowe cele do których będziemy próbowali się zbliżyć. . Każde zawody tego typu to nowe doświadczenia operatorskie oraz ciekawe kraje (a co za tym idzie fajne, nowe karty QSL) dla klubu.

Paweł SP2PR na bieżąco będzie wrzucał na FB informacje i zdjęcia z naszej pracy w zawodach ;-)))

Oczywiście zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia klubu w trakcie zawodów. Będzie można podejrzeć pracę w zawodach, porozmawiać na różne tematy, dorzucić trochę drewna do pieca oraz podopingować zespół operatorski ;-)))

Do spotkania i usłyszenia w zawodach. Niech propagacja będzie z nami ;-))))