Pierwsze koty za płoty, czyli panele na wały ;-)))))

W ostatni wtorek zgodnie z wcześniejszymi planami zabraliśmy się za pierwszy etap prac związanych z montowanie paneli fotowoltaicznych w klubie na terenie fortu IV. Andrzej SQ2RCB przywiózł i pozarabiał kable połączeniowe. Zrobiliśmy również konkretną przymiarkę jednego kompletu (panel, stojak do panelu oraz element zakotwiczony w gruncie). Przymiarka spełniła nasze oczekiwania. Wymierzyliśmy miejsca lokalizacji paneli. Całość konstrukcji została umieszczona z powrotem w korytarzu klubu.

Konkretne prace związane z umocowaniem podstaw pod stojaki do paneli zamierzamy zrealizować w weekend 14 – 15 lipca. W tym czasie będą rozgrywane międzynarodowe zawody – IARU HF World Championship, w których będą startowały narodowe reprezentacje związków krótkofalarskich, w naszym przypadku ( PZK ) – SN0HQ. Istotne jest , aby z tą stacją na poszczególnych pasmach zrobić łączność ( emisją CW i SSB ). Dla uczestników zawodów oprócz tradycyjnych koszulek (za 12 QSO ze stacjami SN0HQ ) Polski Związek Krótkofalowców przewidział wiele atrakcji i niespodzianek. Więcej info pod adresem :

https://pzk.org.pl/news.php?readmore=4334

Oficjalnie ogłaszamy możliwość pracy na sprzęcie klubowym ( SP2TMT ) w czasie tych zawodów dla krótkofalowców, którzy z różnych przyczyn (sprzętowo – organizacyjnych) nie dysponują własnym sprzętem lub nie mają innej możliwości wystartowania w tych zawodach. Dla osób spoza naszego klubu praca taka jest możliwa w obecności któregoś z członków klubu po wcześniejszym uzgodnieniu pobytu w klubie ;-)))). Dla członków klubu SP2TMT wymóg ten nie obowiązuje.

Jak się okazuje, to przestrzeń Fortu IV daje możliwości podglądania flory i fauny w wielu aspektach.


Spotkanie klubowe 26-06-2018

Kolejne spotkanie klubowe w doborowym towarzystwie.
Odwiedził również nas gość: Rafael ON5RZ wraz z Piotrem SP2SWR.

Zebranie odbyło się przy stole konferencyjnym w korytarzu, było to powodem dużej frekwencji klubowiczów.

Prowadziliśmy także pracę związane z antenami klubowymi.
Podwieszana na nowo była Antena W3DZZ, której odciągi nie wytrzymały próby czasu i wiatru, z pozytywnym skutkiem została ona przywrócona na swoje miejsce i dalej dumnie wisi nad wałem Fortu IV.

Nie strudzenie również były prowadzone prace archeologiczne związane z kominami dolnych pomieszczeń, coraz większymi krokami są odkrywane, tym tempem niedługo będziemy cieszyć się z nowo odsłoniętych kominów.


Poruszony także został temat paneli fotowoltaicznych, które lada moment również ujrzą światło dzienne, które da nam energię awaryjną w razie braku zasilania.