Ostatnie w tym roku zakupy stowarzyszenia Krótkofalowcy dla Torunia i Regionu

Zbliżające się święta oraz koniec roku to czas podsumowań i ostatnich zakupów. W naszym stowarzyszeniu Krótkofalowcy dla Torunia zrobiliśmy ostatnie zakupy w ramach zgromadzonych środków finansowych, skupiając się
na zwiększeniu wyposażenia związanego z udzielaniem pierwszej pomocy.
W tym roku, za kwotę ponad 260 zł zakupiliśmy:

– elektroniczny ciśnieniomierz  nadgarstkowy;

– dwa pulsoksymetry;

– koc ratunkowy (folia termiczna).

Pulsoksymetr pokazuje aktualne nasycenie krwi tlenem oraz tętno (puls).

Sprzęt został już sprawdzony i przetestowany, wszystko działa prawidłowo.

W ten sposób wzbogaciliśmy  nasze wyposażenie medyczne, którego używamy do pokazów i szkoleń w ramach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  

W ubiegłym roku jako stowarzyszenie zakupiliśmy dwa fantomy (manekiny)  Ambu  Man School oraz tak deficytowe w ostatnim okresie rękawiczki i maseczki do sztucznego oddychania. Wraz z kupionymi dwa lata temu przez Zarząd Oddziału Terenowego  PZK  w Toruniu (OT 26)  fantomem (manekinem)  Little Anne, defibrylatorem treningowym  AED Trainer XFT-120-c+  oraz dwoma fantomami Ambu  Man School stanowi już bardzo istotne wyposażenie do pokazów i szkoleń.

W tym roku sfinansowaliśmy druk dwóch banerów dla klubu SP2TMT
 w nowej siedzibie, zakupiliśmy również materiały plastyczne dla dzieciaków
w ramach organizowanych w Muzeum Artylerii pikników z okazji Dnia Dziecka, Święta Wojska Polskiego oraz Narodowego Święta Niepodległości.

Za tymi działaniami stoi grupa 7 osób, krótkofalowców i sympatyków klubu SP2TMT, którzy od 2016 roku promują i wspomagają krótkofalarstwo, historię, tradycje, kulturę Torunia  i regionu.