18 stycznia 2022r. ważny dzień w historii klubu SP2TMT

Okazuje się , że zbieg dat i wydarzeń może mieć ciekawe przyporządkowanie. Tak było w czasie spotkania klubowego członków Klubu Krótkofalowców PZK OSA przy ToMiTo w dniu 18 stycznia 2022r.

Zacznijmy od początku.  Dwa lata wcześniej, 18 stycznia 2020r. braliśmy udział w uroczystych obchodach powrotu Torunia do wolnej Polski. W ramach uroczystości organizowanych przez Urząd Miasta Torunia rozwinęliśmy swoje stanowisko radiowe w pobliżu Dworca Toruń Miasta.
To przed tym dworcem 18 styczna 1920 roku  władze miasta witały wkraczające do Torunia oddziały wojska polskiego wchodzące w skład Dywizji Pomorskiej
 i 2 Dywizji Strzelców. 100 lat później fakty te zostały przypomniane w inscenizacji tych wydarzeń przed Dworcem Toruń Miasto. Mieliśmy też w tym swój drobny udział. Jest co wspominać. :)

Nasze wtorkowe spotkanie słodkim akcentem okrasił Waldek SQ5CZN, który jak się okazało już 4 lata aktywnie udziela się w działalności Naszego klubu, a drugi rok jest również członkiem oddziału toruńskiego PZK. Na tę okazję
– 4 lata w SP2TMT –  na stole pojawił się wspaniały tort czekoladowy. Niech żałują Ci , których tego dnia nie było w klubie. :)

Waldku – dużo zdrowia i kolejnych lat w dobry humorze !!!

Trzecia znamienita okoliczność tegoż wtorkowego spotkania to przyjęcie do grona członków oddziału toruńskiego PZK kolegi Sławka SP2HSA, członka klubu SP2TMT. Z ogromną przyjemnością aktu przekazania znaczka organizacyjnego oraz „pakietu powitalnego” dokonał w obecności skarbnika Oddziału kol. Waldka SP2EUI kol. Mariusz SQ2BNM. Gratulacje Sławku !!!

Żeby tego było mało, to w trakcie spotkania klubowego kol. Mariusz SQ2BNM otrzymał wiadomość, że kilkanaście minut wcześniej został dziadkiem !!  Synowa Iza i wnuk Marcel czują się dobrze, a szczęśliwy tatuś jest oszołomiony szczęściem, które na niego spadło :)

Tak więc dzień 18 stycznia okazał się ważnym dniem dla wielu osób i oby takich dni było przed nami więcej.