Odliczanie przed SP DX Contestem rozpoczęte ;-))))))))

W najbliższą sobotę o godzinie 17.00 LT rozpoczynają się bardzo ciekawe dla polskich nadawców zawody międzynarodowe – SP DX Contest czyli polscy krótkofalowcy dla reszty świata. Zawody trwają 24 godziny, tak więc trzeba się sprężać nad dobrym wynikiem ;-))))

A tak na poważnie to liczy się start każdego nadawcy w tych zawodach. Każda łączność to oprócz spotkania ciekawej stacji ( w tym DX – a ), możliwość otrzymania karty QSL za kontakt radiowy, jak również pokazania, że jest Nas dosyć sporo w eterze i mamy coś do powiedzenia.

KLASYFIKACJA: MOAB MIXED • SOAB MIXED HP • SOAB MIXED LP • SOAB MIXED QRP • SOTB MIXED • SOAB PHONE HP • SOAB PHONE LP • SOSB PHONE • SOAB CW HP • SOAB CW LP • SOSB CW • SWL MIXED. Uczestnik deklaruje udział wyłącznie w jednej z powyższych kategorii, podając pozostałe QSO do kontroli.

RAPORT: na CW 599 + P ; na fonii 59 + P ( P oznacza skrót województwa kujawsko-pomorskiego podawany w raporcie).

Cezary SP5Y, aby uatrakcyjnić wspólną zabawę, zorganizował akcję, w której wśród uczestników z Polski zostaną rozlosowane drobne upominki. W losowaniu wezmą udział stacje z SP, które przeprowadzą ponad 200 potwierdzonych łączności w kategoriach MOAB, SOAB lub SOTB. Poniżej lista nagród z ich fundatorami, którym serdecznie dziękujemy!

 • Duplekser TSA-6001 – Krzysztof SP7GIQ;
 • Klawiatura Genius KB-G265 – Bogusław SP7IVO;
 • 2 niespodzianki – Cezary SP5Y;
 • 3 x mostek RLC CEM – PZK;
 • 5 x multimetr cyfrowy SANWA – PZK;
 • 2 x stacja lutownicza – SPDXC;
 • 1 x Zasilacz 25A – Ten-Tech
 • 1 x odbiornik AM (kit) Tecsun 2P3ERcomER
 • 5 x mapa krótkofalarska z listą prefixów – Mirek SP1NY;
 • 3 niespodzianki – inRADIO;
 • 3 x miernik SWR Nissei RS-102avanti


Lista będzie uaktualniana.

Więcej info pod adresem : http://spdxcontest.pzk.org.pl/

Jako stacja klubowa zamierzamy wystartować w kategorii SOSB PHONE. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami ze strony klubu udostępniamy stację klubową dla koleżanek i kolegów, którzy chcieliby wystartować w zawodach, ale ze względów sprzętowych nie jest to możliwe ;-))))

Wszystkich chętnych do pracy z terenu Fortu IV czyli pomieszczeń klubowych prosimy o kontakt z kol. Mariuszem SQ2BNM lub zapraszamy bezpośrednio do klubu w trakcie trwania zawodów ;-))))

W razie potrzeby służymy również pomocą w logowaniu łączności jak również w przepisaniu łączności do programu logującego ( programy Marka SP7DQR jak również inne).

Do usłyszenia w zawodach – łączności pomiędzy stacjami polskimi nie są zaliczane – i niech propagacja oraz dobre DX –y będą z Nami ;-))))