Pierwsza pomoc w czasie półkolonii w Kameleonie

Właśnie zakończyły się ferie zimowe w naszym województwie – to ta mniej przyjemna informacja dla uczniów szkół. W czasie ferii (z nazwy już tylko zimowych) część młodzieży uczęszczała na różnego typu zajęcia zorganizowane. W ramach takiego cyklu zajęć w czwartek 6 lutego br. osiedlowym klubie Kameleon działającym w ramach Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej (MSM Toruń) przeprowadziliśmy ponad godzinne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w różnych sytuacjach. W zajęciach wzięło udział 25 uczestników półkolonii. Pokaz i ćwiczenia zorganizowaliśmy na bazie 5 manekinów (fantomów medycznych) zakupionych przez krótkofalowców toruńskiego Oddziału PZK oraz członków stowarzyszenia „Krótkofalowcy dla Torunia i regionu”. Uczestnicy zajęć wykazali się dużą wiedzą teoretyczną, która została sprawdzona i zweryfikowana w czasie zajęć praktycznych. Czas szybko minął, chętnych do ćwiczeń na manekinach oraz z użyciem treningowego defibrylatora było o wiele więcej niż pozwalał na to czas spotkania. Będzie jeszcze nie raz okazja do ponownego spotkania i ćwiczeń w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Poniżej kilka zdjęć z ćwiczeń.