Praca terenowa w ramach obchodów 100 lecia powrotu Torunia do wolnej Polski

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i uzgodnieniami członkowie klubu realizowali pracę terenową pod znakiem dodatkowym SN1920T, klubowym oraz indywidualnymi w dniu 17 stycznia w Golubiu-Dobrzyniu i 18 stycznia w rejonie dworca PKP Toruń Miasto. Obydwie aktywności nawiązywały do wkraczających na Kujawy i Pomorze oddziałów wojska polskiego w ramach ustaleń traktatu wersalskiego, przywracającego te tereny Polsce.

Warunki atmosferyczne dopisały – w końcu mamy kalendarzową zimę, dobre humory również. W Golubiu-Dobrzyniu dobrą aurę i atmosferę krótkofalarską stwarzali : Jurek SP2ERH, Ryszard SP2GR, Mariusz SQ2BNM oraz Gabriel SP2FMN – prezes naszego oddziału terenowego PZK i, a poza tym tubylec i przewodnik po tych pięknych i gościnnych terenach;-))) Oprócz pracy na radiu była okazja obejrzeć okazały zamek Anny Wazówny, porozmawiać z ludźmi, spotkać przyjaciół i znajomych.

Poniżej klika fotek z tego wyjazdu.

Następnego dnia, tj. w sobotę 18 stycznia na placu 18 stycznia przed dworcem PKP Toruń Miasto odbyły się (w ramach inscenizacji historycznej) uroczystości powitania przez władze miasta Torunia wkraczających do Torunia oddziałów wojska polskiego. Mieliśmy również swój drobny udział w tym przedsięwzięciu instalując antenę i prowadząc łączności radiowe, przybliżające korespondentom to historyczne wydarzenie sprzed 100 lat.

Pracy organizacyjnej było sporo – powieszenie anteny, baneru klubowego, postawienie namiotu i oczywiście praca na radiostacji. Rozwinęliśmy swoje stanowisko radiowe sprawnie, równie sprawnie poszło nam zwinięcie całości po zakończeniu akcji. Ostatecznym zakończeniem było spotkanie przy dobrej kawie i herbacie jako podsumowanie działalności w tym dniu.

Byliśmy widoczni i budziliśmy zainteresowanie wielu osób, które przybyły, aby obejrzeć to wydarzenie.

Sobotnia praca terenowa była możliwa dzięki zaangażowaniu wieku osób : Waldka SP2EUI,Waldka SQ5CZN, Pawła SP2PR, Sławka SP2HSA, Wiesława SP2IWL, Andrzeja SQ2RCB, którym serdecznie dziękuję za chęci i poświęcony czas.

Poniżej kilka fotek dla potomnych.

Pracowicie i terenowo rozpoczęliśmy 2020 rok, a przed nami jeszcze sporo ciekawych wydarzeń i pracy na radiu…