X Jubileuszowy Zjazd Kasztelański Bractwa Zamkowego za nami!!!

X Jubileuszowy Zjazd Kasztelański Bractwa Zamkowego TORUŃ 2016 minął jak z bicza strzelił – trzy dni spotkań, wycieczek, wypraw zamkowych i fortecznych za nami. Przepiękna pogoda, atrakcje urokliwego Torunia, a przede wszystkim wspaniała ekipa gości zjazdowych, która zawitała do Torunia i do Fortu IV Twierdzy Toruń sprawiła, że długo jeszcze będziemy wspominać to jubileuszowe wydarzenie ze sfery krótkofalarstwa zamkowego i fortecznego.

Zdjęcie Grupowe

Z kronikarskiego obowiązku przypomnę, że Honorowy Patronat nad imprezą objęli :

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego ? pan Piotr Całbecki

oraz

Prezydent Miasta Torunia – pan Michał Zaleski.

W trakcie oficjalnej części spotkania oprócz podsumowania zawodów, wręczenia pucharów, dyplomów , plakiet i innych wyróżnień przedstawiona została prezentacja nowego programu dyplomowego Bractwa Zamkowego. Dotyczy on obiektów fortyfikacyjnych polskich, rosyjskich/radzieckich oraz niemieckich znajdujących się na terenie Polski, które powstały w latach 1919 ? 1973. Rozpoczęcie nowego programu dyplomowego zaplanowane jest na początek 2017 roku. Ojcami chrzestnymi programu są Jurek SP8BBK oraz Mariusz SQ2BNM. Program jest otwarty, zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy oraz poszukiwania – odkrywania nowych obiektów. Więcej informacji już niedługo na stronie zamkowej czyli www.zamkisp.pl

Czas rozpocząć kolejną dekadę zjazdowych spotkań członków Bractwa Zamkowego oraz ich sympatyków. Z tego co już wiadomo zadanie organizacji kolejnego XI Zjazdu Kasztelańskiego Bractwa Zamkowego powierzono silnej i sprawnej organizacyjnie ekipie krótkofalowców z Warmii i Mazur ? pod wspaniałym kierownictwem Julity SP4YLA, Jacka SP4TKO oraz Kazimierza SQ4IOH. Krainy przepiękne, ludzie (a cóż dopiero krótkofalowcy !! ) bardzo gościnni i życzliwi. Proponujemy już teraz z przyszłorocznego urlopu wygospodarować sobie kilka dni na wrześniowy pobyt na Warmii i Mazurach.

Organizatorzy X Jubileuszowego Zjazdu Kasztelańskiego Bractwa Zamkowego czyli stowarzyszenie Krótkofalowcy dla Torunia i Regionu, Klub Krótkofalowców PZK Fort IV przy Towarzystwie Miłośników Torunia ? znak klubowy SP2TMT, Odział Terenowy PZK Nr 26 w Toruniu oraz Towarzystwo Miłośników Torunia serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za przyjazd i wspaniałe towarzystwo oraz niesamowitą atmosferę spotkania ?zamkowiczów? ? co niektórym jeszcze dzwoni w uszach !!!!

Niech żałują Ci co nie byli na Naszym X Jubileuszowym Zjeździe Kasztelańskim Bractwa Zamkowego w pięknym Toruniu, następną okazję będą mieli dopiero za kilka lat ;-))))

Mariusz sq2bnm