X JUBILEUSZOWY ZJAZD KASZTELAŃSKI TORUŃ 09 ? 11 wrzesień 2016r. KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY Nr 6

X  JUBILEUSZOWY ZJAZD KASZTELAŃSKI

TORUŃ 09 ? 11 wrzesień 2016r.

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY Nr 6

Witamy w OSTATNIM komunikacie  dotyczącym  X Jubileuszowego Zjazdu Kasztelańskiego Bractwa Zamkowego TORUŃ 2016.

Z kronikarskiego obowiązku przypominamy, że Naszą imprezę  PATRONATEM HONOROWYM objęli :

Pan Piotr CAŁBECKI  – Marszałek Województwa Kujawsko ? Pomorskiego

Pan  Michał ZALESKI – Prezydent Miasta Torunia

W wartowni pruskiego Fortu IV  Twierdzy Toruń na uczestników Jubileuszowego Zjazdu Kasztelańskiego TORUŃ 2016 czekają Pakiety powitalne uczestnika ? pełne jak zwykle różnego typu niespodzianek.

Przypominamy również oficjalny program X Zjazdu Kasztelańskiego Bractwa Zamkowego TORUŃ 2016:

Piątek  09.09.2016r.

– od 14.00 – powitanie i kwaterowanie przybyłych gości i uczestników Zjazdu Kasztelańskiego;

– ok. 20.30 ?kolacja przy ognisku oraz  nocne Polaków i krótkofalowców rozmowy.

Sobota 10.09.2016r.

– powitanie i kwaterowanie przybyłych gości i uczestników Zjazdu Kasztelańskiego;

– godz. 7.30 ? 9.30 ? śniadanie;

– godz.9.00 ? 10.00 – przejazd zabytkowym autobusem miejskim Linia 413 – zwiedzanie Torunia po trasie: Fort IV ? Plac Św.Katarzyny ? Szosa Lubicka ? most gen. E. Zawackiej ? Łódzka ? Podgórska ? Kujawska ? most. J.Piłsudskiego ? Aleje Jana Pawła II ? wały gen. Władysława Sikorskiego ? Plac Św. Katarzyny.

– 10.00 ? 12.00 – w dalszej części zwiedzanie Starego i Nowego Miasta Torunia ? wycieczka
z przewodnikiem miejskim – Most Pauliński ( zabytkowy obiekt znajdujący się poniżej poziomu ulicy  obecnego miasta Toruń ? udostępniany do zwiedzania tylko kilka razy w roku),  wspólne zwiedzanie zamku krzyżackiego w Toruniu;

– 12.15 ? 13.30 ? miejska gra terenowa dla zainteresowanych ( trzeba odnaleźć  oraz zidentyfikować kilka obiektów na terenie Starego i Nowego Miasta Torunia.
Gra z nagrodami ? podsumowania i wręczenie nagród podczas uroczystej kolacji.

12.15 ? 16.45 ? czas do dyspozycji uczestników zjazdu ( samodzielne zwiedzanie Torunia, zakupy, drobne przekąski, dojazd do Fortu IV komunikacją miejską).

17.00 ? wspólne zdjęcie wszystkich uczestników X Jubileuszowego Zjazdu Kasztelańskiego Bractwa Zamkowego TORUŃ 2016, salwy armatnie artylerii bractw kurkowych z Torunia oraz Chełmna z okazji zjazdu jubileuszowego.

17.10 ? oficjalne przywitanie przybyłych gości i uczestników Zjazdu Kasztelańskiego, rozpoczęcie oficjalnej części zjazdu.  Okolicznościowe wystąpienia. Prezentacja regionalnych ciekawostek historyczno-przyrodniczych i kulturowych regionu kujawsko-pomorskiego. wręczenie nagród za zawody zamkowe, zawody militarne, podsumowanie współzawodnictwa, prezentacje nowych informatorów, przewodników, książek związanych z obiektami Architektura militaris.

17.40 ? wspólna biesiada, toasty, zabawa oraz rozmowy do niedzielnego poranka.

Niedziela 11.09.2016r.

– 8.00 ? 10.00 śniadanie;

– wspólna kawa, herbata oraz inne napoje;

– pożegnanie uczestników X Jubileuszowego Zjazdu Kasztelańskiego Bractwa Zamkowego TORUŃ 2016 powracających w rodzinne strony.

A tak mniej oficjalnie ;-))))

W piątkowy wieczór dla miłych gości coś dla ciała i ducha ? czyli kolacja przy ognisku
z niespodziankami dla ducha i ciała ? duchy forteczne też będą ;-)))))

W sobotnie dopołudnie odbędziemy historyczną podróż po Toruniu

a następnie będziemy odkrywać sekrety i ciekawostki Torunia na pograniczu Starego i Nowego Miasta Torunia ? te pod ziemią jak również artefakty z okresu XIII i XIV wieku.

Jak na Bractwo Zamkowe przystało nie obędzie się bez wizyty na włościach toruńskich komturów krzyżackich ? co niektórzy trafią przy okazji do zamkowych lochów ;-))))

O godzinie 17.00 tradycyjnie wszyscy uczestnicy Zjazdu Kasztelańskiego spotykają się na wspólnym , pamiątkowym zdjęciu. Salwy artylerii bractw kurkowych z Torunia i Chełmna uroczyście ogłoszą  rozpoczęcie oficjalnej części X Jubileuszowego zjazdu Kasztelańskiego Bractwa Zamkowego TORUŃ 2016.

Po części oficjalnej (powitaniach, podsumowaniach zawodów zamkowych, militarnych, współzawodnictwa w ramach Bractwa Zamkowego i prezentacji projektu  nowego programu dyplomowego Bractwa Zamkowego) w pomieszczeniach sztabowych i winiarni Fortu IV rozpocznie się trwająca do rana biesiada ? będzie jak zwykle sporo dla ciała i dla ducha ;-)))

Dla uświetnienia tego ważnego wydarzenia jakim jest doroczny zjazd kasztelański Bractwa Zamkowego w dniach 1 -20 września z toruńskiego Fortu IV  będzie pracowała stacja okolicznościowa o znaku SN10ZKBZ (10 Zjazd Kasztelański Bractwa Zamkowego).

Zapraszamy do łączności na różnych pasmach i różnymi emisjami..

Jak komuś zabraknie naczynia do zacnych trunków (mam na myśli wspaniałe miody pitne, gdańską czy też piernikową gorzałkę i słynne wina toruńskie) to w ofercie mamy specjalnie przygotowane do nabycia na tą okazję kubki zjazdowe ? niestety ich ilość jest ograniczona;-)))

To tylko część niespodzianek przygotowanych na spotkanie tak zacnych gości ;-)))

Przypominamy istotne informacje dla zainteresowanych zjazdem, a jeszcze wahających się z podjęciem decyzji.

Dla osób którym nie odpowiadają warunki zakwaterowania w XIX wiecznym pruskim forcie Toruń posiada bogatą bazę noclegową, która jest w stanie zaspokoić najbardziej wybrednych. Można jeszcze zgłaszać swój udział w uroczystej kolacji połączonej z wręczeniem nagród  i  dyplomów za zawody, osiągnięcia w klasyfikacji dyplomowej  ?Zamki
w Polsce? oraz ?Twierdze i forty? w dniu 10 września (sobota). Niezależnie od nagród, dyplomów będą  to trzy dni spotkań koleżeńskich w niezapomnianej atmosferze toruńskich fortyfikacji, zabytków i oczywiście pierników ;-))))  tych starych i tych trochę młodszych ;-))) .

KONTO  BANKOWE do wpłata za uczestnictwo w X Jubileuszowym Zjeździe Kasztelańskim Bractwa Zamkowego TORUŃ 2016 ? dla osób jeszcze niezdecydowanych ;-)))))

KRÓTKOFALOWCY DLA TORUNIA I REGIONU

Ul. Okólna 20C/2

87-100 TORUŃ

33 1600 1462 1845 8553 1000 0001

Wpłaty z dopiskiem : X Zjazd TORUŃ 2016  – znak

Wszelkie zgłoszenia, pytania, informacje proszę kierować na e-maila: bravotor@poczta.onet.pl

INFORMACJE  TORUŃSKIE Z OSTATNIEJ CHWILI :

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza 9 września 2016 r. na IV TORUŃSKĄ NOC MUZEALNĄ. Będzie ona związaną z Europejskimi Dniami Dziedzictwa pod hasłem: Gdzie duch spotyka się z przestrzenią ? świątynie, arcydzieła, pomniki.

IV Toruńska Noc Muzealna odbędzie się w godz. 18.00-22.00. Wstęp ? z wyjątkiem wieży ratusza ? jest bezpłatny. Więcej info : http://www.torun.pl/pl/noc-w-muzeum-5

To już ostatnie słowa pisane komunikatu IX Zjazdu Kasztelańskiego Bractwa Zamkowego TORUŃ 2016.

Zaczynamy odliczać dni i godziny do Zjazdu ?. Oj, będzie się działo w Toruniu !!!!
BĘDZIE  KOSMICZNIE CIEKAWIE  zgodnie z mottem tegorocznego Zjazdu Kasztelańskiego:

Tam  sięgaj, gdzie wzrok nie sięga,

Łam, czego rozum nie złamie,

Kontakty radiowe to jest potęga,

Krótkofalarstwo to Nasze znamię.

Kto nie przyjedzie niech już żałuje;-))))  TAKI  ZJAZD  KASZTELAŃSKI  BRACTWA ZAMKOWEGO  JUŻ SIĘ NIE  POWTÓRZY ;-)))))))))))))))

DO  SPOTKANIA W TORUNIU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

VY 73 !   Mariusz sq2bnm, Irek sp2msf