X Jubileuszowy ZJAZD KASZTELAŃSKI komunikat

X JUBILEUSZOWY ZJAZD KASZTELAŃSKI
TORUŃ 09 ? 11 wrzesień 2016r.
KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY Nr 5

QSL KARTA

Witamy i zapraszamy do zapoznania się z przedostatnim komunikatem dotyczącym
X Jubileuszowego Zjazdu Kasztelańskiego Bractwa Zamkowego TORUŃ 2016.
Z kronikarskiego obowiązku przypominamy, że Naszą imprezę PATRONATEM HONOROWYM objęli :
Pan Piotr CAŁBECKI – Marszałek Województwa Kujawsko ? Pomorskiego
Logo marszałka
Pan Michał ZALESKI – Prezydent Miasta Torunia

Swój udział z zjeździe potwierdzili, łącznie z rezerwacją noclegów : Edi ES2TT+2 YL; SQ5GLB; SP6TRX + XYL; SP2LQP; SP2ALT; SP2IU; SP9RTZ + YL; SQ8JCB + SQ8JCN +
SP8 ? 20 ? 131 + YL; SQ2LKO + SQ2LKM; SP4TKO + SP4YLA + SQ4IOH; SQ8MXS + SQ8MXN; SP5JCM + SP5JCX; SP5L + SQ5MOV; SP2QVN + SQ2EAV; SQ9CXC + SQ4HRX + SWL; SQ9OUM + SO9AHA; SQ5JD + SQ5BT; SP3QFV; SP8BBK; SQ2BXI; SQ2AJN oraz spora grupa koleżanek i kolegów z miejscowego oraz ościennych oddziałów PZK ;-)))
Dla ułatwienia dojazdu osobom , które po raz pierwszy będą gościli w Forcie IV Twierdzy TORUŃ oraz dla przypomnienia pozostałym uczestnikom kilka informacji i mapek dojazdu na Nasze szczególne spotkanie .
Fort IV położony jest w północno-wschodniej części prawobrzeżnego Torunia ? wyjazd z Torunia trasą Nr 91 na Gdańsk. Wjeżdżający do Torunia od południa muszą przejechać jeden z dwóch mostów drogowych ( istniejący od roku 1934 most drogowy lub oddany do ruchu w grudniu 2012 roku most gen. Elżbiety Zawackiej). Pojazdy korzystające z autostrady A1 ( Amber One) powinny zjechać z autostrady w Lubiczu pod Toruniem i dalej kierować się już na ulicę Chrobrego 86.

Mapka 1

Dane do nawigacji : GPS 18.6305, 53.0403
Adres : ul. Chrobrego 86

Mapka 2

Tak wygląda wjazd do Fortu IV przy skrzyżowaniu ulic : Bolesława Chrobrego
i Mlecznej ( dojazd od ulicy Polnej) – nie można go nie zauważyć ;-)))).

Obiekt dysponuje dwoma parkingami: zewnętrzny (na którym stoi niebieski minibus) oraz wewnętrzny na terenie obiektu ? na ok. 20 samochodów ? w tym 3 autobusy).
Oznaczenie fortu w programie dyplomowym ?Zamki w Polsce? ? www.zamkisp.pl
TFP05 – WCA 2192 – FORT IV STANISŁAW ŻÓŁKIEWSKI
Nazwa pierwotna ? niemiecka / polska: Fort II „Yorck” /Fort IV „Stanisław Żółkiewski”
Strona Fortu IV : www.fort.torun.pl
Niezwykle istotny dla koleżanek i kolegów – kierowców przyjeżdżających na IX Zjazd Kasztelański własnymi pojazdami jest sprawa wjazdu do Fortu IV ze skrzyżowania
(w kształcie litery T) ulic Bolesława Chrobrego i ulicy Mlecznej. Obrazuje to poniższa mapka. Przegapienie zjazdu do Fortu IV (w prawo, a następnie w lewo i znowu w prawo) spowoduje, że pojedziemy łukiem w lewo w ulicę Bolesława Chrobrego i musimy zawrócić po to aby pojechać prosto w kierunku ulicy Mlecznej i w połowie skrzyżowania skręcić w lewo do wjazdu na teren Fortu IV.

Po dotarciu na teren fortu zapraszamy do biura X Zjazdu Kasztelańskiego Bractwa Zamkowego TORUŃ 2016 ? pierwsze pomieszczenie po prawej (wartownia) po przejściu mostu i wejściu do koszar fortu (zgodnie z oznakowaniem informacyjnym). Tam po dokonaniu zgłoszenia przyjazdu, przydzieleniu zarezerwowanego lokum każdy zarejestrowany uczestnik Naszego spotkania otrzyma pakiet powitalny ? niezbędnik zjazdowicza ;-))))
Przypominamy również program X Zjazdu Kasztelańskiego Bractwa Zamkowego TORUŃ 2016:
Piątek 09.09.2016r.
– od 14.00 – powitanie i kwaterowanie przybyłych gości i uczestników Zjazdu Kasztelańskiego;
– ok. 20.30 ?kolacja przy ognisku oraz nocne Polaków i krótkofalowców rozmowy.
Sobota 10.09.2016r.
– powitanie i kwaterowanie przybyłych gości i uczestników Zjazdu Kasztelańskiego;
– godz. 7.30 ? 9.30 ? śniadanie;
– godz.9.00 ? 10.00 – przejazd zabytkowym autobusem miejskim Linia 413 – zwiedzanie Torunia po trasie: Fort IV ? Plac Św.Katarzyny ? Szosa Lubicka ? most gen. E. Zawackiej ? Łódzka ? Podgórska ? Kujawska ? most. J.Piłsudskiego ? Aleje Jana Pawła II ? wały gen. Władysława Sikorskiego ? Plac Św. Katarzyny.
– 10.00 ? 12.00 – w dalszej części zwiedzanie Starego i Nowego Miasta Torunia ? wycieczka
z przewodnikiem miejskim – Most Pauliński ( zabytkowy obiekt znajdujący się poniżej poziomu ulicy obecnego miasta Toruń ? udostępniany do zwiedzania tylko kilka razy w roku), wspólne zwiedzanie zamku krzyżackiego w Toruniu;
– 12.15 ? 13.30 ? miejska gra terenowa dla zainteresowanych ( trzeba odnaleźć oraz zidentyfikować kilka obiektów na terenie Starego i Nowego Miasta Torunia.
Gra z nagrodami ? podsumowania i wręczenie nagród podczas uroczystej kolacji.
12.15 ? 16.45 ? czas do dyspozycji uczestników zjazdu ( samodzielne zwiedzanie Torunia, zakupy, drobne przekąski, dojazd do Fortu IV komunikacją miejską).
17.00 ? wspólne zdjęcie wszystkich uczestników X Jubileuszowego Zjazdu Kasztelańskiego Bractwa Zamkowego TORUŃ 2016, salwy armatnie artylerii bractw kurkowych z Torunia oraz Chełmna z okazji zjazdu jubileuszowego.
17.10 ? oficjalne przywitanie przybyłych gości i uczestników Zjazdu Kasztelańskiego, rozpoczęcie oficjalnej części zjazdu. Okolicznościowe wystąpienia. Prezentacja regionalnych ciekawostek historyczno-przyrodniczych i kulturowych regionu kujawsko-pomorskiego. wręczenie nagród za zawody zamkowe, zawody militarne, podsumowanie współzawodnictwa, prezentacje nowych informatorów, przewodników, książek związanych z obiektami Architektura militaris.
17.40 ? wspólna biesiada, toasty, zabawa oraz rozmowy do niedzielnego poranka.
Niedziela 11.09.2016r.
– 8.00 ? 10.00 śniadanie;
– wspólna kawa, herbata oraz inne napoje;
– pożegnanie uczestników X Jubileuszowego Zjazdu Kasztelańskiego Bractwa Zamkowego TORUŃ 2016 powracających w rodzinne strony.
Podczas trwania Naszego Zjazdu Kasztelańskiego z terenu fortu IV będzie pracowała stacja okolicznościowa o znaku SN10ZKBZ (10 Zjazd Kasztelański Bractwa Zamkowego).
QSL Front

Przypominamy istotne informacje dla zainteresowanych zjazdem, a jeszcze wahających się z podjęciem decyzji.
Podczas pisania ww. komunikatu na liście zgłoszonych mamy ok. 50 osób. Zasadniczo zamknięta została lista rezerwacji zakwaterowania na terenie Fortu IV.
Dla osób którym nie odpowiadają warunki zakwaterowania w XIX wiecznym pruskim forcie Toruń posiada bogatą bazę noclegową, która jest w stanie zaspokoić najbardziej wybrednych. Można jeszcze zgłaszać swój udział w uroczystej kolacji połączonej z wręczeniem nagród i dyplomów za zawody, osiągnięcia w klasyfikacji dyplomowej ?Zamki
w Polsce? oraz ?Twierdze i forty? w dniu 10 września (sobota). Niezależnie od nagród, dyplomów będą to trzy dni spotkań koleżeńskich w niezapomnianej atmosferze toruńskich fortyfikacji, zabytków i oczywiście pierników ;-)))) ( tych starych i tych trochę młodszych ;-))) ).
KONTO BANKOWE do wpłata za uczestnictwo w X Jubileuszowym Zjeździe Kasztelańskim Bractwa Zamkowego TORUŃ 2016 ? dla osób jeszcze niezdecydowanych ;-)))))
KRÓTKOFALOWCY DLA TORUNIA I REGIONU
Ul. Okólna 20C/2
87-100 TORUŃ
33 1600 1462 1845 8553 1000 0001
Wpłaty z dopiskiem : X Zjazd TORUŃ 2016 – znak

Wszelkie zgłoszenia, pytania, informacje proszę kierować na e-maila: bravotor@poczta.onet.pl
Ostatni komunikat IX Zjazdu Kasztelańskiego Bractwa Zamkowego TORUŃ 2016 zamieścimy ok. 4 września 2016.
Zaczynamy odliczać dni i godziny do Zjazdu ?. Oj, będzie się działo w Toruniu !!!!
BĘDZIE KOSMICZNIE CIEKAWIE zgodnie z mottem tegorocznego Zjazdu Kasztelańskiego:
Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga,
Łam, czego rozum nie złamie,
Kontakty radiowe to jest potęga,
Krótkofalarstwo to Nasze znamię.
Kto nie przyjedzie niech już żałuje;-)))) TAKI ZJAZD KASZTELAŃSKI BRACTWA ZAMKOWEGO JUŻ SIĘ NIE POWTÓRZY ;-)))))))))))))))
VY 73 ! Mariusz sq2bnm, Irek sp2msf