Nowy członek oddziału i klubu SP2TMT z licencją SWL

Pomimo trudnego okresu związanego z pandemią sprawy klubu
i oddziału toczą się zgodnie z wcześniej ustalonymi działaniami.

W poniedziałek w siedzibie Toruńskiego Klubu Krótkofalowców PZK OSA przy Towarzystwie Miłośników Torunia (czyli na terenie Muzeum Artylerii w Toruniu) miałem przyjemność wraz z Waldkiem SP2EUI (skarbnikiem Toruńskiego Oddziału PZK – OT 26) i jednocześnie członkiem klubu SP2TMT przekazać licencję nasłuchową nowemu członkowi Toruńskiego Oddziału PZK i  członkowi naszego klubu – koledze Marcinowi SP2-26-390. Marcin mieszka niedaleko siedziby klubu SP2TMT – w Piernikowym Osiedlu na Jakubskim Przedmieściu.     

Jako nowo wstępujący do PZK otrzymał oprócz licencji tzw. pakiet powitalny składający się ze znaczka organizacyjnego PZK (w kolorze zielonym) oraz płytę CD z nagranymi materiałami dotyczącymi PZK, obsługi QSL, ciekawymi linkami i adresami krajowych i zagranicznych  stron krótkofalarskich, cyfrowe wersje publikacji krótkofalarskich itd. 
Od klubu giftami była smycz i długopis (m.in. do notowania łączności) Była okazja do odpowiedzi na kilka pytań, porozmawiania na różne tematy – nie tylko krótkofalarskie.

Oczywiście życzyliśmy Marcinowi krótkiej acz owocnej działalności jako SWL oraz szybkiego zdania egzaminu krótkofalarskiego, który pozwoli mu zaistnieć już samodzielnie w eterze.  Mam nadzieję, że wkrótce otrzymam od Marcina pierwsze karty do wysyłki za zrobione nasłuchy.

W załączeniu kilka  zdjęć z tego spotkania, Mariusz sq2bnm.