Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada w Muzeum Artylerii

Jako członkowie Klubu Krótkofalowców OSA przy ToMiTo  znajdującego się na terenie Muzeum Artylerii w Toruniu dołożyliśmy swoją małą cegiełkę w organizację
i przebieg pikniku z okazji Święta 11 Listopada.

Przy zachowaniu wszelkich środków sanitarnych (określona ilość osób przebywających jednocześnie w Muzeum, maseczki, środki dezynfekcyjne)  zapewniliśmy odwiedzającym Muzeum Artylerii dużą dawkę wiedzy historycznej z dziedziny wojskowości, ale jednocześnie fajny klimat zabawy  w rodzinnej atmosferze. Ważnym punktem pikniku było podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom  konkursu plastycznego  o tematyce niepodległościowej. Wszyscy laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali  torby pełne pamiątek i upominków. Ucieszyła nas duża ilość  najmłodszych  obywateli naszego miasta i regionu, którzy towarzyszyli swoim rodzicom. Czekała na nich wata cukrowa, słodycze, różnego typu balony ( tym te przybierające różnego typu kształty – kotki, pieski, kwiatki, miecze itp.) oraz inne upominki.

Swoje bardzo ciekawe zbiory z wiązane z Narodowym Świętem Niepodległości pokazało też Archiwum Wojskowe w Toruniu.
          Na wszystkich uczestników pikniku czekała tradycyjna wojskowa grochówka.

Czas trwania pikniku od godz. 11 do 16 minął bardzo szybko, pogoda również dopisała. Był również czas na pogaduchy w klubie, który odwiedziło wielu krótkofalowców jak i gości.

Rozważamy już sprawę kolejnego pikniku, który jak wszystko dobrze pójdzie zorganizujemy w okolicy 4 grudnia. Tego dnia przypada święto patronki wszystkich niebezpiecznych zawodów, w tym górników, rusznikarzy puszkarzy, czyli artylerzystów. To dzień  Świętej Barbary, patronki polskich artylerzystów i Święto Artylerii Polskiej.