Spotkanie z K5NC i jego małżonką w SP2TMT

W drugiej połowie stycznia (dokładnie w środę 18 stycznia br.) gościliśmy w naszym klubie Waldka K5NC  z małżonką. Było to krótkie, ale owocne informacyjno-towarzyskie spotkanie. Waldek na stałe mieszka w Houston w Texasie.  Do Polski przyjechał m.in. w celu odwiedzenia rodziny. Te właśnie kontakty rodzinne doprowadziły do naszego spotkania. W przemiłym towarzystwie jego żony wymieniliśmy przy kawie wiele informacji dotyczących nie tylko tematów krótkofalarskich. Waldek pochodzi z naszego regionu, zna i pamięta wielu krótkofalowców z regionu, wspominał swoją działalność krótkofalarską m.in. w Golubiu-Dobrzyniu.

Z racji posiadanego  w swoim znaku sufiksu (NC)  zainteresował się naszą akcją związaną z obchodami 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika i zgłoszoną do UKE propozycją znaku SN550NC. Pozwolenie radiowe na ww. znak dotarło do nas  10 dni później.

Mamy nadzieję na owocne kontakty w eterze. Waldek prawdopodobnie podczas kolejnego pobytu w Polsce (ma to być latem br.) pojawi się w naszym klubie – na co liczymy.

Na zdjęciu wykonanym przez małżonkę Waldka pozujemy z Waldkiem w pomieszczeniu klubu SP2TMT (Waldek po prawej stronie).

K5NC na Qrz.com

Mariusz sq2bnm.