Przygotowania do CQ WW DX Contest SSB

Dzisiaj w ramach spotkania w klubie podjęliśmy rozmowy na temat startu pod znakiem klubowym w tegorocznym CQ WW DX Contest w części SSB. Oczywiście postaramy się również wystartować w części CW pod koniec listopada br. ;-)))))

Dla przypomnienia – zawody rozpoczynają się w sobotę 28 października
o godz. 00,00 UTC , czyli o godz. 02.00 LT., a kończą w niedzielę 29 października
o godz. 23.59 UTC. Ponieważ z soboty na niedzielę przechodzimy na czas zimowy, tak więc cofniemy zegarki o 1 godzinę ;-))) np. z 3.00 na 2.00. Śpimy o godzinę dłużej ;-))) Zawody skończą się więc o godzinie 00.59 w poniedziałek 30 października.

Udział w tego typu – 48 godzinnych zawodach wymaga odpowiednich przygotowań. Trzeba zgromadzić odpowiedni sprzęt nadawczo – odbiorczy, operatorów oraz chętnych do udziału w różnych formach pomocy ( palenie w piecykach, obsługa programów logujących, cały serwis logistyczny ). W naszym przypadku wszystkie funkcje są istotne i mogą być zamienne ;-)))) Tak więc mamy już pierwsze zgłoszenia do pracy w zawodach, co dobrze wróży temu startowi ;-))).

Planujemy wystartować w kategorii Single Transmitter (MULTI – ONE ) Low Power, co oznacza, że będziemy pracować na jednym nadajniku, wielu operatorów na wszystkich pasmach (1,8 ; 3,5; 7; 14; 21; 28 MHz) z maksymalną mocą 100 W.

W ubiegłorocznych zawodach pracując w teamie: Mariusz SQ2BNM, Rafał SP2RAK, Irek SP2MSF przez niecałe 11 godzin zrobiliśmy 95 QSO (niestety, propagacja nie dopisała) i uzyskaliśmy niezły wynik:

Contest: 2016 SSB

Score: 10,974 points

Category: Multi-Operator Single-Transmitter – Low Power

Opr: SQ2BNM SP2RAK SP2MSF

Poland Europe World
Rank 3 49 102

SSB

Call Year Cty Zn Category Score QSOs Zn Cty Hours
SP2TMT 2016 SP 15 MULTI-ONE LOW 10,974 95 26 67 10.9

Certyfikat za CQ WW DX Contest SSB 2016 :

Tak więc jest szansa w tym roku podnieść poprzeczkę wyżej i spróbować zdobyć kilka punktów więcej startując w tej samej kategorii.

Mamy już pierwszego kandydata do ekipy – zgłosił się na ochotnika ;-))))

Wygrzewamy już nowe lampy do wzmacniacza :

Między 24 a 27 października będziemy stawiać i testować nowe anteny do zawodów oraz dopinać wszystkie pozostałe sprawy.

Wszystkim chętnym ( nie tylko tym którzy będą startowali w zawodach pod znakiem klubowym czy też indywidualnym ) polecamy zapoznanie się z regulaminem zawodów.

To co istotne – logi w formacie Cabrillo trzeba przesłać na adres: ssb@cqww.com

Wszystkie dzienniki muszą być wysłane W CIĄGU PIĘCIU (5) DNI po zakończeniu zawodów: nie później niż do 23:59 UTC dnia 4 listopada 2017 – dla edycji SSB.

Polskie tłumaczenie regulaminu The 2017 CQ World-Wide DX Contest można znaleźć pod adresem : https://www.cqww.com/rules_pl.htm,

jak pod koniec tłumaczenia napisał Tomek SP5UAF:

Uwaga: Niniejsze tłumaczenie regulaminu stanowi pomoc dla społeczności uczestników zawodów. Oficjalnym, obowiązującym standardem jest wersja regulaminu w języku angielskim.

Tu można znaleźć oryginalny regulamin: https://www.cqww.com/rules.htm

Miłej lektury i do spotkania (usłyszenia ) w zawodach.

Mariusz sq2bnm.