Ekipa SP2TMT w Burzeninie na Zjeździe Technicznym SP

Na zjazd techniczny krótkofalowców SP przyjechaliśmy w piątek 7 września, w składzie

Zbyszek SP2LS, Paweł SP2PR oraz kolega z sąsiedniego oddziału Łukasz SQ2DYL.

Wyjazd rozpoczęliśmy integracją z innymi uczestnikami.

Sobotni dzień rozpoczeliśmy od śniadanie i spotkania przy kawie, rozwieszenia anteny Zbyszka G5RV, na której udało nam się zrobić kilka łączności z 2,5W.

Godzina 9:30 czyli oficjalne rozpoczęcie zjazdu, po czym przystąpiliśmy do oglądania prac konkursowych PUK 2018 oraz wystawy prac pozakonkursowych konstrukcji HomeMade. Jak co roku była bardzo duża oferta różnych sklepów elektronicznych i radiowych, w których każdy znalazł coś dla siebie jak i również na giełdzie sprzętów używanych.

Później bralismy udział w wielu prelekcjach organizowanych przez kolegów krótkofalowców o różnej tematyce od modułowych systemów TRX po telegrafię semaforową.

Kolega Zbyszek SP2LS brał udział w warsztatach Senior, gdzie koledzy składali Transceiver SDR FRED na 70MHz FM. A w międzyczasie były dyskusje panelowe i grill wieczorny.

Niedziela rozpoczęła się u nas od kawy, później śniadania i wykładzie o robieniu płytek drukowanych metodą zimnego transferu.

Obiad zakończył nasz pobyt w ośrodku dnia 9 września.

Wyjazd można podsumować jako udany, dzięki niemu dowiedzieliśmy się wiele ciekawych i interesujących rzeczy o technice, elektronice i historii krótkofalarstwa. Zachęcamy również wszystkich na tego typu wyjazdy, pozwalają one poznać nowych znajomych oraz spotkać się osobiście z osobami poznanymi w eterze.

Paweł SP2PR