Wrześniowe prace w Forcie IV Twierdzy Toruń – czyli sobotnie porządki w SP2TMT

Wykorzystując bardzo ciepłą aurę wrześniową uzgodniliśmy w gronie klubowiczów, że kto będzie mógł, ten pojawi się w sobotę w klubie na kilka godzin. W planach była praca oraz oczywiście grill.

Pierwsza klubowa sobota wrześniowa pokryła się z terminem Zjazdu Technicznego w Burzeninie, czyli 8 września br. Klub SP2TMT dzielnie reprezentowali Paweł SP2PR oraz Zbyszek SP2LS (patrz materiał Pawła SP2PR ;-))) – urzędowali w Burzeninie już od piątkowego popołudnia).

We wtorek 4 września w klubie pojawił się nowy krótkofalowiec – Jakub SQ2GWR. Jakub wcześniej mieszkał w Starogardzie (dawniejszy Starogard Gdański). Ponieważ przeprowadził się do Torunia to postanowił poszukać klubu krótkofalarskiego i tak trafił do SP2TMT. Pojawił się również w sobotę
w klubie, gdzie razem z Piotrem SP2SWR zajmował się sprawdzaniem i przygotowaniem m.in. anten odbiorczych beverage do odbioru sygnałów radiowych na dolnych pasmach amatorskich. Anteny beverage będą bardzo przydatne ( podobnie jak rok wcześniej) w zawodach CQ WW Contest w październiku i listopadzie, nie wspominając o CQ WW 160m w styczniu i lutym 2019 roku ;-))))

Nasz klubowy mistrz konceptu – Andrzej SQ2RCB wykorzystując swój zbędny sprzęt komputerowy zainstalował w klubie – w pomieszczeniu radiostacji – komputer typu desktop. Uporządkował również sprawę z routerem i anteną Wi-Fi. Tak więc mamy już dwa stacjonarne kompy do użytku
w zawodach. Za chwilę stworzymy sieć niezbędną do pracy w zawodach w kategorii MULTI-MULTI. Powoli poprzeczka idzie do góry, co przy dobrym zaangażowaniu operatorskim dobrze rokuje w zawodach CQ WW
.

Sprawy porządkowe na terenie pola antenowego powierzono dwóm Waldkom – SP2EUI i SQ5CZN. Udało się wyżej powiesić antenę W3DZZ. Docelowo na czas zawodów postawimy jeszcze HexBeama na 8 metrowym maszcie z rotorem oraz rozwiesimy 42 m Long Wire. W takiej konfiguracji antenowej powinniśmy zrobić dobry wynik w zawodach.

Kolejna sobota – 15 września – przy dobrej pogodzie spędzona pracowicie na forcie IV Twierdzy Toruń. Kilka ciekawych zmian w wizualizacji pomieszczeń klubowych. Porządkujemy pomieszczenia w dolnej kondygnacji. Wojtek SP2FVN wraz z Andrzejem SQ2RCB „dopieszczają panele” przygotowując je do stawienia czoła silnym wiatrom – mieliśmy takie rok temu w czasie CQ WW Waldek SQ5CZN tnie i łupie klocki i wałki drewniane na opał – 300 % normy to standard w przypadku Waldka. Paweł SP2PR oprócz dokumentowania zmian w klubie wraz z Andrzejem SQ2RCB zmienił wygląd korytarza klubowego.

Jak zawsze był czas na pracę i czas na grilla.

Przed nami jeszcze trochę czasu na przygotowanie się do sezonu międzynarodowych zawodów. Mamy już pewne doświadczenia z poprzednich startów, chęci również tak więc powinno być dobrze I tak trzymać !!!