Kominowe Déjà vu

Po zawodach CQ WW DX Contest , które zakończyły się o godzinie 00,59 LT w poniedziałek rano,  około godziny 14 tegoż dnia wybrałem się do klubu w celu lekkiego ogarnięcia spraw porządkowych – po 48 godzinnym maratonie wszyscy w pierwszej kolejności marzyliśmy o przespaniu kilku godzin we własnym łóżku . Obejrzałem przy okazji anteny, czy wszystko jest z nimi OK. Zerknąłem na wał w okolicy masztu z GP i doznałem lekkiego  Deja vu   Czegoś mi tu brakowało ;-(((( Po chwili do mnie dotarło ( byłem jeszcze lekko śnięty po nocy ), że chyba brakuje zewnętrznej rury  komina od pieca w pomieszczeniu socjalnym. Po chwili wszystko było jasne:
[tymczasowo brak fotografii]

Pierwotnie wyglądało to nieciekawie ;-(((.  Zapowiadała się grubsza robota. Do tego zaczął padać lekki kapuśniaczek, który mógł się przerodzić w większy deszcz. W końcu to już jesień i wszystko jest możliwe, łącznie z opadami śniegu.

Po dokładnym obejrzeniu miejsca zdarzenia okazało się, że tradycyjnie zawiódł najsłabszy materiałowo element. W sumie wytrzymał i tak ponad dwa lata .

Praktycznie temat został podjęty we wtorek rano. Proces myślowy musiał trochę potrwać .

W pozytywnym załatwieniu sprawy niezbędne okazały się dwie rozmowy telefoniczne : pierwsza z Wojtkiem SP2FVN, który nie dość, że udzielił niezbędnych wskazówek to jeszcze załatwił niezbędny do naprawy element – tzw. NYPEL czyli łącznik pomiędzy dwoma odcinkami rury o średnicy 160 mm stanowiącymi zasadniczy element konstrukcji komina.  Drugi telefon do klubowej „złotej rączki” czyli do Andrzeja SQ2RCB. Uzgodniliśmy wszystko.  Umówiliśmy się na. godz. 15 w TMT.

Po drodze do klubu odebrałem zamówiony NYPEL, w markecie budowlanym załatwiłem kilka niezbędnych części (piła do metalu, wkręty, taśma aluminiowa).  Andrzej miał okazję przetestować świeżo przygotowany, jeszcze pachnący farbą  stół laboratoryjno – warsztatowy.

W sumie po około 30 minutach zaplanowanej i uzgodnionej pracy produkt finalny okazał się całkiem jak nowy.

Serdeczne podziękowanie dla Wojtka SP2FVN oraz Andrzeja SQ2RCB  za błyskawiczną pomoc  w realizacji tego nietypowego, ale jakże istotnego dla prawidłowego funkcjonowania klubu zadania.

Mariusz sq2bnm