Wymiana pieców w SP2TMT

W połowie stycznia br. zakończyliśmy pomyślnie wymianę pieców w pomieszczeniach klubowych. Jeszcze w grudniu 2018 roku udało się przetransportować ważący ok. 150 kg piec kaflowy z posiadłości Marzeny i Janusza do pomieszczeń klubu. Końcowa instalacja wymagała jeszcze kilku dodatkowych prac montażowo – budowlanych, które zakończyły się pełnym sukcesem.

Piec kaflowy trafił do pomieszczenia radiostacji, natomiast piec z wkładem szamotowym z pomieszczenia radiostacji przeniesiony został do pomieszczenia socjalnego. Zastąpił tam piecyk żeliwny, który szybko się nagrzewał, ale równocześnie szybko stygł. Dodatkowo, do pieca w pomieszczeniu socjalnym dołożyliśmy rurę z radiatorem, co pozwala bardziej efektywnie ogrzewać pomieszczenie.

Poprawił się w klubie bilans energetyczny – od razu zrobiło się cieplej .

Tak więc z nowym rokiem mamy nowe zmiany w klubie. I jest to dopiero początek roku – a co będzie dalej to zobaczymy ;-)))))