CQ WW 160m Contest – przed i po

Miłośnicy dolnych pasm KF miesiące zimowe spędzają dosyć pracowicie. Wiadomo, że zawody na 160m odbywają się w okresie zimowym, ze względu na specyfikę tego pasma:

październik – CQ WW DX Contest SSB z pasmem 160m

listopad – RSGB 1.8 MHz Contest

– CQ WW DX Contest CW z pasmem 160m

grudzień – ARRL 160-Meter Contest

styczeń – EUCW 160m Contest

– WAB 1.8 MHz Phone/CW

– CQ 160-Meter Contest, CW

luty – RSGB 1.8 MHz Contest

– CQ 160-Meter Contest, ssb

oraz wiele innych zawodów w tym okresie, gdzie jednym z pasm jest 160m – np. Dutch PACC Contest.

Jako operatorzy klubu SP2TMT od 2016 roku startujemy w cyklu zawodów CQ WW Contest, w tym w CQ WW 160m Contest – część CW w styczniu oraz część SSB
w lutym każdego roku.

https://cq160.com/searchbycall.htm?cl=sp2tmt&submit=Go

Tegoroczna tura na CW już za nami – jako operator klubowy na kluczu pracował Eugeniusz SP2EPV. W ciągu 11 godzin pracy w zawodach osiągnął porównywalny do ubiegłorocznego wynik punktowy, nawiązując 234 QSO na 160m.

W najbliższy piątek, tj. 22 lutego o godz. 22.00 UTC ( 23.00 LT) rozpoczynamy turę SSB.

W tegorocznych zawodach CQ WW 160m pracujemy na antenie delta na 160m przygotowanej z amerykańskiego kabla PKL. Poprzednia konstrukcja, również delta miała już swoje lata i zaczęła się lekko rozstrajać. W połowie stycznia na szybko trzeba było coś przygotować – pod ręką mieliśmy PKL made USA. Na wiosnę powiesimy nową antenę typu delta na 160m wykonaną z linki miedzianej i powieszoną w trochę innej polaryzacji.

Będzie okazja do porównań pracy i osiągów na poszczególnych rodzajach delty. Mamy w swoich przepisach zapisane prowadzenia działalności eksperymentalnej, które to działanie możemy w pełni prowadzić w ramach spotkań i prac klubowych ;-))).

W styczniowych zawodach CQ WW 160m, CW słychać było wiele stacji polskich (głównie znaki kontekstowe). Mamy nadzieję na podobną aktywność w części SSB – szczególnie korzystnych dla nas stacji zagranicznych.

Do usłyszenia w najbliższy weekend na 160m !!!!!