45 tom Rocznika Toruńskiego już w sprzedaży.

Miło mi poinformować, że dostępny jest już 45 tom Rocznika Toruńskiego. Jest to cykliczne wydawnictwo Towarzystwa Miłośników Torunia i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń).

W tej cyklicznej publikacji znajdziemy wiele interesujących artykułów, not i informacji dotyczących wydarzeń historycznych, które dotyczą Torunia, jego okolic, organizacji, instytucji, mieszkańców i osób zasłużonych dla Naszego miasta.

Corocznie zamieszczana jest również informacja na temat działalności różnych sekcji, kół funkcjonujących w ramach Towarzystwa Miłośników Torunia. Od 1997 roku krótkofalowcy toruńscy tworzą jedyną w skali kraju sekcję krótkofalowców działającą przy towarzystwie miłośników (przyjaciół) danego miasta (ziemi).

W naszym przypadku jest to oczywiście Towarzystwo Miłośników Torunia (ToMiTo), które w 2018 roku obchodziło 95 lecie swojego istnienia. Trzon sekcji stanowią krótkofalowcy działający w Klubie Krótkofalowców PZK Fort IV przy Towarzystwie Miłośników Torunia.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z dotyczące informacji o działalności sekcji krótkofalowców ToMiTo w minionym roku.

Rocznik ten wraz z innymi publikacjami Towarzystwa Miłośników Torunia dostępny będzie podczas spotkania promocyjnego Rocznika Toruńskiego tom 45 oraz odbywającego się równolegle kiermaszu wydawnictw ToMiTo. Spotkanie zaplanowane jest na czwartek 21 lutego o godz.18.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej – Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu przy ulicy Słowackiego 8.

Ponadto zawsze jest możliwość kupienia różnych wydawnictw Towarzystwa Miłośników Torunia (w tym poprzednich numerów Rocznika) w siedzibie Towarzystwa przy ulicy Podmurnej 60 (biuro na 1p. zabytkowej baszty obronnej).