Akcja dyplomowa – Jurij Gagarin i kosmiczne dyplomy

Od 17 do 25 kwietnia trwała akcja dyplomowa związana z radziecką kosmonautyką.  Przewodnim tematem była 60 rocznica lotu pierwszego kosmonauty CCCR – Jurija Gagarina.  Przy okazji dodano dwa kolejne dyplomy. Postanowiliśmy z Waldkiem SQ5CZN poświęcić trochę czasu w sobotę i niedzielę na zabawę radiową i okazało się, że w niedzielę wieczorem mogliśmy już pobrać ze strony programu dyplomowego HamLog.ru  elektroniczne wersje dyplomów za spełnienie warunków regulaminowych poszczególnych dyplomów. Szybko, sprawnie i bez problemów.

Trening radiowy w sobotę i niedzielę i konkretne rezultaty:

 –  dyplom podstawowy –„ 60 lat kosmicznych lat”  ( min. 60 pkt.);

 –  dyplom „Pierwszy kosmonauta Ziemi”  (min. 87 pkt.);

 – dyplom związany z osobami kosmonautów pochodzących z Rostowskiego rejonu  („Kosmiczny Don”) – chodzi oczywiście o Rostów nad Donem i rejon rostowski (obszar administracyjny Rosji, odpowiednik naszego województwa – tylko czasami „trochę” większy J).

       Praktycznie  1 QSO liczone było jako 3 pkt. Emisje: CW, SSB, digi (FT4,FT8).

     Podstawą tak sprawnej akcji było oczywiście perfekcyjnie działające oprogramowanie i dyscyplina – logi poszczególnych stacji były natychmiast przesyłane do głównego logu.

Zachęcamy do próbowania swoich sił w tego typu akcjach dyplomowych. Jest to również bardzo dobra szkoła operatorska.

     Do usłyszenia na pasmach.