Remont w Muzeum Artylerii

W październiku br. Muzeum Artylerii w Toruniu zostało czasowo wyłączone z działalności jako placówka kultury. Związane jest to z zaistniałą koniecznością pilnego  remontu dachu na całym  obiekcie. Budynek ma ponad 100 m długości , tak więc jest co wymieniać.

Poniżej zdjęcie remontowanego dachu w części  gdzie znajduje się warsztat oraz pomieszczenie klubowe, czyli szczyt budynku od strony ulicy Sobieskiego (okolice Garbatego Mostku).

Pomimo tych prac udało nam się utrzymać wtorek jako dzień klubowy w godz. 12.00 – 17.00.  W tym czasie klub jest dostępny dla osób zainteresowanych jego  działalnością jak też interesujących się sprawami łączności w szerokim tego zakresie. Jest oczywiście możliwość porozmawiania przy kawie, herbacie, czasami znajdzie się również coś słodkiego. Można przynieść karty QSL do wysyłki jak również odebrać swoje karty – w klubie funkcjonuje oddziałowe biuro QSL  (OT PZK Nr 26 w Toruniu).

Dla przypomnienia wejście na teren Muzeum Artylerii oraz do Klubu Krótkofalowców PZK OSA przy Towarzystwie Miłośników Torunia  SP2TMT znajduje się od strony przystanku autobusowego Garbaty Mostek przy ulicy Sobieskiego 28.

Poniżej zdjęcie wejścia Dio Muzeum Artylerii i klubu SP2TMT. W celu zgłoszenia swojego przyjścia należy skorzystać z żółtego przycisku na furtce z opisem SP2TMT nad tablicą informacyjną.

Remont dachu ma potrwać do około połowy grudnia br., co pozwoli Muzeum Artylerii  (i również naszemu klubowi) od nowego roku funkcjonować w lepszych warunkach.