W dniu dzisiejszym wystartowaliśmy pod znakiem klubowym w SP YL Conteście.

Oczywiście, żeby wszystko było jak należy operatorem stacji była Marzena SP2MJH. Ta okoliczność powodowała wiele miłych , a czasami zabawnych sytuacji na paśmie. Były oczywiście tradycyjne życzenia od kolegów krótkofalowców. Co niektórzy byli zdziwieni inną modulacją głosu operatora, podejrzewając nas o różne dziwne rzeczy ( Maciek – SO5MAX ;-))))) ). Po podaniu imienia operatorki i znaku wszystko wróciło do normy ;-)))). Zgodnie z założeniem Marzenna nawiązała w zawodach 23 łączności, co pozwoli Nam zająć dobre miejsce w końcowej klasyfikacji – taką mamy nadzieję ;-))))
Co prawda, ze względu na niską frekwencję w zawodach członkiń SP YL Clubu nie udało Nam się w tych zawodach spełnić wymagań dyplomu SP YL Clubu :

Regulamin dyplomu „ SP YL C ”

1. Dyplom jest wydawany bez terminowo. Łączności zalicza się od dnia 21.07.85 r.
2. Do dyplomu zalicza się łączności lub nasłuchy z członkiniami SP YL C.
3. Punktacja: QSO na KF – 1 pkt QSO na UKF – 2 pkt
4.Warunki uzyskania dyplomu:
- SP 15 pkt
- EU 5 pkt
- DX 3 pkt

ale mamy nadzieję, że dostaniemy dyplom za udział w zawodach, a dyplom SP YL Clubu pod znakiem klubowym zdobędziemy wkrótce ;-)))

Gratulacje dla Marzenny SP2MJH za kolejny udany udział w zawodach ( poprzednio zrobiła kilkanaście łączności w CQ WW 160 m SSB Conteście w ostatni weekend ). Tymbardziej, że dzisiaj nie było tak łatwo, był duży pile up związany z trwającymi równolegle na tym paśmie zawodami czeski mi ( OK. SSB Maraton) na fonii oraz 48 godzinnymi zawodami ARLL DX SSB Contest.

Jeszcze raz gratulacje i oby tak dalej ;-))))

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.