Przedświąteczne prace w klubie

Zbliżające się dużymi krokami Święta Bożego Narodzenia oraz krótko za nim Nowy Rok powodują drobne perturbacje w naszych domach. Podobnie jest w klubie ;-)))) Ostatnie wtorkowe spotkanie klubowe dało temu działaniu mocny akcent. W tygodniu Wojtek SP2FVN z pomocą małżonki Aleksandry (mam nadzieję, że nie pomyliłem imienia – zawsze o niej mówi, cyt. „ moja Ola”) przywieźli do klubu blat długości prawie 3m!!! Do tej pory jestem pełen podziwu w tej materii – sam niedawno w ramach prac domowych walczyłem z takim blatem ;-((((

Przy współpracy kilku członków klubu (pod kierownictwem Andrzeja SQ2RCB) tenże blat, po wykonaniu kilku przeróbek stolarskich dwóch biurek stojących w pomieszczeniu udało się tak umiejscowić, że w pomieszczeniu radiostacji mamy teraz 3 niezależne stanowiska komputerowe;-)))) Można je oczywiście spiąć w sieć, co bardzo nas się przyda między innymi w zawodach krajowych i międzynarodowych.

Oprócz prac klubowych był czas na pogaduchy, wymianę informacji i doświadczeń w pracy ze sprzętem radiowym, antenami, aktualnymi warunkami propagacyjnymi. Osobnym dużym tematem jest praca z programami usprawniającymi nasze krótkofalarskie hobby ( m.in. Logger32, MixW, LotW, HamRadio, QRZ.com). Zawsze można dowiedzieć się coś nowego i ciekawego – szczególnie, jeżeli są to osoby, które praktycznie posługują się tym programami na co dzień.

Cały klub powoli zmienia wystrój na świąteczny – kolorowe lampki, choinka świąteczna wprowadzają miły nastrój ;-)))

Do pełni szczęścia brakuje nam tylko Świętego Mikołaja z prezentami oraz odrobiny mrozu i śniegu. Podobno Święty Mikołaj przyjeżdża saniami zaprzężonymi w renifery, a nie na rowerze!!!