CQ WW 160m Contest już za nami

Pod znakiem klubowym łączności robiliśmy do samego końca – ostatnie QSO zaliczone 6 minut przed zakończeniem zawodów ;-)))

W tym roku wystartowaliśmy w kategorii SO LP. Jako operator stacji klubowej miałem ułatwiony start – dzięki Andrzejowi SQ2RCB, Wiesławowi SP2IWL oraz Waldkowi SQ5CZN (który towarzyszył mi w klubie w nocy z piątku na sobotę) sprzęt był już uruchomiony, w pomieszczeniach ciepło i przyjemnie !!! Serdeczne dzięki za przygotowania !!!!!!

Pierwsza część zakończona o godz. 6.00 LT w sobotę z wynikiem 83 QSO i ok. 11 tyś. pkt.

Drugi etap czyli w sobotę popołudniu do niedzielnego poranka – to podwojenie wyniku, czyli dokładnie 176 QSO, 34 kraje zaliczone oraz w sumie 28 356 pkt. w zawodach.

W trakcie zawodów, około 1,30 LT zaliczyłem drobną awarię komputera logującego zawody ;-((( Na szczęście po ostatnich pracach modernizacyjnych w klubie mamy do dyspozycji 3 komputery stacjonarne ( nie mówiąc o laptopach) tak więc sytuacja została dosyć szybko opanowana

Warunki propagacyjne oraz duża aktywność silnych stacji z południa oraz wschodu nie ułatwiała pracy dla naszej stacji. No cóż, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma ;-))))

Nasze 70 – 80 watów do anteny typu delta pozwoliło w końcowym efekcie nawiązać 218 QSO ze stacjami z 37 krajów co łącznie dało nam wynik 38 295 pkt.

Jest to wynik porównywalny do rezultatu uzyskanego podczas ubiegłorocznego startu w CQ WW 160m SSB.

Po raz kolejny znak SP2TMT był słyszany na falach eteru w trakcie ciekawych, międzynarodowych zawodów. To taka „mała rozgrzewka” przed jesiennymi zawodami CW QQ DX Contest. Po drodze będzie oczywiście wiele różnego typu zawodów krajowych i międzynarodowych, które pozwalają nabyć odpowiedniej wprawy i dobrych nawyków operatorskich, niezbędnych dla osiągnięcia przyzwoitego wyniku ;-))))

Dopełnieniem startu w zawodach będzie wysłanie w ciągu 5 dni logu do organizatorów.

Dla zobrazowania pracy w tegorocznych zawodach załączam kilka plików z nagraniami transmisji „mocnych stacji”, odbieranych z siłą sygnału
59 +40- 50 db – czyli jak przypuszczam, startujących w kat. High Power (HP).

Mariusz sq2bnm.