16 października z Fundacją WOŚP bierzemy udział w biciu rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej

Od kilku lat w dniu 16 października Fundacja WOŚP w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca wraz z wolontariuszami i wszystkimi chętnymi organizuje akcję bicia rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Link: https://www.wosp.org.pl/uczymy-ratowac/rekord/zglos-sie

W 2018 roku w akcji wzięło udział 116 342 uczestników z ponad 1300 instytucji i organizacji. Według stanu na dzień 13 października (godzina 20.00) do udziału w Rekordzie Pierwszej Pomocy zgłosiły się 142 384 osoby !!!!! A to jeszcze nie koniec zgłoszeń, można je wysyłać do 16 października.

Jednym z podstawowych warunków organizowania udziału w tym przedsięwzięciu jest posiadanie fantomów medycznych (manekinów) oraz wykonanie przez każdego z uczestników minimum 2 cykli RKO (jeden cykl to dwa wdechy i 30 uciśnięć klatki piersiowej). Czynności muszą być prowadzone w sposób ciągły przez 30 minut, od godz. 12.00 do 12.30.

Nawiązaliśmy współpracę ze Szkoła Podstawową im. Janusza Korczaka w Łubiance koło Torunia. Tam będziemy wraz z młodzieżą starszych klas podejmowali próbę bicia rekordu. Mamy przygotowany sprzęt – fantom oddziałowy Little Anne QCPR, dwa fantomy Ambu Man School stowarzyszenia „Krótkofalowcy dla Torunia i regionu” oraz fantomy wypożyczone z WOPR i Straży Pożarnej. Trzymajcie za nas kciuki !!!

Więcej w relacji fotograficznej i filmowej z imprezy już wkrótce.

Oczywiście impreza jest otwarta, zapraszamy wszystkich chętnych do udziału i pomocy w biciu rekordu Pierwszej Pomocy.