I po CQ WW 160m Conteście!

Pierwsze podsumowanie – kilka godzin temu zakończyliśmy zawody pod znakiem klubowym ;-))))

zrobionych QSO – 227
Kraje zrobione – jako mnożnik – 41
Wstępny wynik – ponad 44 tyś, pkt.
Łączny czas pracy w zawodach – 27 godz. 27 minut na 48 godzin contestu.
W sobotę rano, o godz. 7.00 LT mieliśmy w logu 117 łączności, w niedzielę rano o godz. 6.00 – ok.180, a na koniec zawodów 227.
Jest to dobry wynik – praktycznie wszystko w ramach Europy oraz kawałka Azji.  Jedna nawiązana łączność z Kanadą. USA prawie nie było słychać, a jak coś dochodziło to zakrywały to stacje z kategorii HP z terenu LY, YO, UA, S5.
Teraz w ciągu 5 dni należy przesłać logi do organizatora i czekać na wyniki wstępne, a potem końcowe.
O zawodach porozmawiamy na spotkaniu we wtorek.
Za miesiąc są kolejne zawody w których możemy wystartować w kategorii MO (Multi Operator).

CQ WPX Contest Dates

SSB: March 24 – 25, 2018

CW: May 26 – 27, 2018

0000 UTC Saturday — 2359 UTC Sunday

Regulaminy – ww.cqwpx.com
We wtorek również o tym porozmawiamy ;-)))))
Trzeba teraz odespać ostatnie zawody.
Tradycyjnie dziękuję Andrzejowi SQ2RCB, Waldkowi SQ5CZN  oraz pozostałym darczyńcom i sponsorom za ucztę dla ciała i podniebienia – więcej za kilka dni na stronie klubowej – Paweł SP2PR nakręcił sporo materiału z zawodów  – będzie co oglądać i analizować.
Pozdrawiam  Mariusz sq2bnm.

CQ WW 160 m już za kilka dni !!!!!!!

Zaczęło się odliczanie do zawodów CQ WW 160 m część SSB. Ekipy na poszczególne dni i noce uzgodnione, podobnie jak zadania logistyczne ( palenie w piecach, spanie , jedzenie, ciepłe i zimne napoje do picia). Można powiedzieć, że mamy prawie wszystko zapięte na ostatni guzik ;-))))))

Spotykamy się w klubie w piątek ok. 20 – 21 LT. Mamy zamiar wystartować w kategorii MO-HP. Jest sporo chętnych do pracy pod znakiem klubowym, tak więc ruch będzie spory. Po pierwszych startach w tych zawodach w kat. SO-LP (SP2MSF – 2016, SQ2BNM – 2017 ) w tym roku podobnie jak w emisji CW obok wyniku naszym celem jest umożliwienie jak największej ilości osób pracę w zawodach tego typu. Zawody będą kolejnym treningiem i przygotowaniem do udziału w tegorocznej edycji CQ WW DX Contest.

Do usłyszenia w zawodach i niech propagacja będzie z nami ;-)))))))

W sobotnie popołudnie 17 lutego br.

Spotkaliśmy się w restauracji Fortu IV na wspominkach  po Małgosi  SP2MDA. Tydzień wcześniej uczestniczyliśmy w uroczystościach pogrzebowych Małgosi, której prochy złożone zostały w grobie obok jej męża Michała SP2BKZ. Michał odszedł z Naszego grona w 2002 roku.
Przy kawie, herbacie oraz cieście wspominaliśmy Małgorzatę  SP2MDA oraz Michała SP2BKZ. Kanwą tych wspomnień były między innymi fragmenty nagrań wideo z dorocznych wypadów do ośrodka w Chmielówce nad Jeziorakiem oraz  wielu innych imprez i spotkań krótkofalarskich .
W tej wspomnieniowej atmosferze nie wiadomo kiedy minęło kilka godzin tego spotkania.
W załączeniu karty QSL  Małgosi SP2MDA oraz kila zdjęć ze spotkania.

W sobotnie popołudnie 17 lutego br. spotkaliśmy się w restauracji Fortu IV na wspominkach  po Małgosi  SP2MDA. Tydzień wcześniej uczestniczyliśmy w uroczystościach pogrzebowych Małgosi, której prochy złożone zostały w grobie obok jej męża Michała SP2BKZ. Michał odszedł z Naszego grona w 2002 roku. Przy kawie, herbacie oraz cieście wspominaliśmy Małgorzatę  SP2MDA oraz Michała SP2BKZ. Kanwą tych wspomnień były między innymi fragmenty nagrań wideo z dorocznych wypadów do ośrodka w Chmielówce nad Jeziorakiem oraz  wielu innych imprez i spotkań krótkofalarskich . W tej wspomnieniowej atmosferze niewiadomo kiedy minęło kilka godzin tego spotkania.W załączeniu karty QSL  Małgosi SP2MDA oraz kila zdjęć ze spotkania.